Mentha Arvensis – lecznicze właściwości Mięty Polnej

Nuta zapachowa: ziołowa, świeża z chłodzącą nutą mentolu

Nuta zapachowa: górna i środkowa

Dobrze komponuje się z: lawendą, cytryną, rozmarynem, drzewem herbacianym

Skład INCI: Mentha Arvensis (Mint) Oil

Główne składniki: mentol (35-45%), menton (około 15%)

Warunki przechowywania: Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, w sposób niedostępnym dla małych dzieci.

Czysta energia

Właściwości mięty polnej – Mentha arvensis są niewiarygodne. Niestety niewiele osób zdaje sobie z nich sprawę. Bardzo często właściwości te wykorzystywane są w ziołolecznictwie. Warto wiedzieć, że do najważniejszych właściwości mięty zalicza się właściwości wiatropędne, rozkurczowe, wykrztuśne, antyseptyczne, a także przeciwbólowe. Mięta polna – Mentha arvensis ma bardzo wysokie właściwości antyseptyczne i korzystnie wpływa na trawienie w naszym organizmie. Głównym składnikiem olejku jest mentol, to za jego sprawą czujemy świeży, intensywny zapach, który daje natychmiastowe uczucie chłodu i świeżości.

————————–

Należy jednak zaznaczyć, że wszystkie rodzaje mięty nie powinny być używane w zbyt dużych ilościach przez kobiety będące w ciąży oraz u dzieci do 1 roku życia. Nie stosować olejku samodzielnie. Zawiera d-limonen, linalol.

————————–

Mięta polna lecznicza stosowana jest do walki:

  • z bólem brzucha,
  • problemami z trawieniem,
  • kaszlem,
  • do walki z problemami z woreczkiem żółciowym
  • może przynieść ulgę nawet przy silnych bólach menstruacyjnych, ponieważ działa rozkurczowo
  • jest pomocna przy bólach zębów i spuchniętych dziąsłach
  • przy problemach z aftami
  • wpływa pozystywnie na stan naszej cery

Olejek z mięty polnej – Mentha arvensis jest bardzo popularny w produkcji, kremów, maści, past do zębów, mydeł. Wykorzystywany jest także w aromaterapiach, ponieważ ma działanie odprężające, tonizujące i orzeźwiające. Olejek z mięty polnej Mentha Arvensis może być stosowany zamiennie z olejkiem z mięty pieprzowej Mentha Piperita (również dostępnym w naszym sklepie), gdyż ich działanie wykazuje wiele podobieństw.  

 

Niestrawność i skurcze jelit

1 kroplę olejku z mięty dodać do 1 łyżeczki olejku roślinnego: olej ze słodkich migdałów, jojoba,słonecznikowy i delikatnie wmasowywać w brzuch okrężnymi ruchami zgodnymi z ruchem wskazówek zegara. 

 

Bóle głowy

W przypadku bólu zatok należy wdychać opary olejku bezpośrednio z buteleczki lub nawilżyć chusteczkę 1 kroplą olejku i dopiero wdychać. Można też dodać jedną kroplę olejku z mięty do jednej łyżeczki oleju roślinnego i wmasowywać miksturę w skronie i brwi. Jeśli ból promieniuje od szyi należy wmasować miksturę w takich samych proporcjach w okolice siódmego kręgu szyjnego u nasady karku.  

 

Kąpiel parowa twarzy (nazywana parówką)

Ma zbawienny wpływ na cerę. Parówka na twarz rozpulchnia naszą cerę, pozostawiając ją podatną na skuteczne usunięcie uciążliwych zaskórników. Bogata w antyoksydanty zmniejsza stany zapalne i usuwa zanieczyszczenia oraz zapchane pory.

  1. Oczyść twarz z makijażu: Użyj do tego płynu micelarnego lub mleczka
  2. Do miski nalej wcześniej zagotowanej wody, dodaj 2-3 krople olejku (Temperatura wody, powinna wahać się między 60-70 st. C). Jeśli posiadasz cerę delikatną, temperatura wody powinna być niższa.
  3. Pochyl się nad miską, zasłaniając ręcznikiem głowę. Poczekaj aż napar sprawi, że twoja skóra stanie się miękka i gotowa do dalszych zabiegów.
  4. Po wykonaniu kąpieli parowej, delikatnie osusz twarz ręcznikiem
  5. Użyj toniku, aby przywrócić skórze prawidłowe PH.
  6. Dla uzyskania najlepszego rezultatu, warto wykonać peeling po zabiegu
  7. Na sam koniec, koniecznie użyj właściwego dla twojego typu cery kremu.

Cera delikatna: nie możemy jej dodatkowo podrażnić, gdyż to pogorszy stan naszej skóry cera normalna: zaleca się stosowanie jedynie raz w tygodniu przez pięć minut Cera tłusta: ze względu na jej problematyczność wymaga częstszego wykonania- najlepiej dwa razy w tygodniu, do 10 minut Skóra sucha: należy ograniczyć czas do 3 minut, dwa razy w tygodniu  

 

Kąpiel rozgrzewająco-odprężająca

Do ciepłej wanny wlać około 6 kropli olejku i moczyć w niej ciało przez przynajmniej 15 minut. Kąpiel poprawia krążenie i łagodzi bóle mięśniowe. Działa rozgrzewająco i niesamowicie odpręża.  

 

Aromatyzowanie powietrza

5 do 10 kropli według osobistych preferencji i wielkości pokoju.

 

Mydła

Jako dodatek do cery problematycznej

 

Szampony

Do włosów przetłuszczających się   Zachęcam do celebracji życia.